Корисні властивості калини

До калини здавна ставляться з повагою. Ще не так давно ця рослина була в кожному дворі та вважалася оберегом дому та сім'ї. Кущ калини завжди був символом вірності, безсмертя, дівочої чистоти, долі і милосердя. Про неї розповідають казки і легенди, приписуючи їй реальні і міфічні якості.

Калина користь

Для виникнення такого ставлення є вагомі причини. Корисні властивості калини знайшли своє відображення у фольклорі. У першу чергу, її цілющі можливості. Що ж вона може?
За корисністю калина не поступається шипшині, обліписі і чорній смородині. Вітаміну С у ній більше, ніж в лимонах майже в півтора рази, а солей заліза - в п'ять. Лікувальні властивості калини складають вітаміни, які містяться у ній (А, С, Р, К, Е), мікроелементи та інші корисні речовини: пектини, фітонциди, амінокислоти.
Є в калині і мінерали: йод, магній, фосфор, залізо, калій, кальцій. Завдяки цьому, рослина має антибактеріальну та сечогінну дію. Вона застосовується як протигарячковий, відхаркувальний, заспокійливий засіб.

Властивості цієї рослини дозволяють використовувати її в різних сферах життя.

Калина: застосування в медицині.

Ягоди зберігають свої корисні якості і в сушеному вигляді. З них готують киселі, компоти, соки, додають в морс. Завдяки пектинам, можна отримати чудовий мармелад. При цьому лікувальні властивості зберігаються. Список хвороб і нездужань, при яких рекомендується вживання цієї рослини, просто величезний:
• cерцево-судинних;
• шлунково-кишкового тракту;
• нервової, дихальної та репродуктивної систем;
• шкірних захворюваннях.
Застосовують її при алергічних реакціях і для профілактики атеросклерозу, при гінекологічних проблемах і для зняття набряку.
Калина використовується при тиску, гарячкових станах, рекомендована при хворобах печінки.
Недарма в народних казках і переказах часто згадується її цілюща сила. І наукова медицина тільки підтверджує лікувальні властивості калини, використовуючи препарати з неї і як окремий засіб, і при комплексній терапії.

Калина в косметиці.

Крім рецептів офіційної і народної медицини, препарати з калини використовують і в косметичних цілях. Як приклад, сік свіжих ягід застосовують для відбілювання шкіри і виведення веснянок. Маски для обличчя тонізують шкіру, прибирають почервоніння, мають антистаріючу дію. Калина добре справляється з лікуванням запалень.

Калина: харчування.

Смачні, корисні, натуральні солодощі з калини набирають популярність. Варення, джеми, мармелад, зефір з калиною, муси, вітамінні напої, сиропи та інші ласощі вже з'явилися в звичайних та інтернет-магазинах (наприклад, www.delikates.ua). Не забуті також м'ясні соуси і пироги. А мелені кісточки оригінально замінюють каву.

Замовити варення з калини

варення з калини

Калина: лікування та задоволення

Плоди калини здавна вживають в їжу. Але в свіжому вигляді вона не кожному до смаку. Ягоди сушили, млоїли в печі, розтирали з медом, робили чай, начинку для пирогів і приправу до м'яса. Уже тоді калина від застуди вважалася найкращим засобом. А запечені в тісті ягоди - народними ласощами, що поєднують в собі лікування, профілактику і задоволення.
Незважаючи на гірко-кислий смак свіжих ягід, варення з калини має приємний аромат і легку кислинку.
Калина містить багато органічних кислот, дубильні речовини, вітамін С і пектини. Це робить калинове варення популярним засобом для зміцнення імунітету.
Варення з калини - відмінний продукт, який позитивно впливає на організм при хворобах печінки, жовтяниці, загостренні виразки шлунка, печії.
Існує безліч рецептів приготування смачних десертів з калини. Їх різноманітність дозволяє кожному вибрати щось для себе.
Купити варення «Калина протерта з цукром» від професійних кулінарів фірми «Надія» можна цілодобово на сайті www.delikates.ua, зробивши собі або близькій людині приємний подарунок.