Вважається, що гарбуз став домашньою ягодою близько семи тисяч років тому. Насіння саме такого поважного віку було виявлено в Мексиці. Уже тоді була відома корисність гарбуза. Його знаходять у складі древнього приворотного зілля, в рецептурі різних настоянок (від виведення веснянок до зцілення зміїних укусів). Гарбузовий сік вживали при безсонні, вважали потужним афродизіаком.
Зміст:
Зараз відомо більше 200 їстівних сортів цієї рослини (з 800). Ботаніка визначає гарбуз як ягоду. Але крім десертів, з неї готують чималу кількість і несолодких страв. Тому більшість звично називає гарбуз овочем.
Росте ця красуня практично скрізь (крім Арктики і Антарктики) і є в національних меню майже всіх країн світу. І це не дивно, люди давно оцінили поживність, корисні властивості гарбуза і смакові якості цього продукту.
Цікавий гарбуз
Цей плід - найбільша ягода. Зафіксований рекорд в книзі Гіннесса - 821кг! З серпня по листопад - найкраща пора для приготування гарбузових делікатесів з нового врожаю. Зі свіжих плодів виходять чудові крем-супи, ароматні запіканки, пиріжки, що тануть у роті, а також смачні легкі каші.
Гарбуз, корисні властивості якого не втрачаються навіть при довгому зберіганні, один з найуживаніших плодів у світі. Найбільші виробники гарбуза - США, Мексика, Індія, Китай. Не менш популярний він і в Європі, де деякі його сорти були відомі задовго до відкриття Америки.
Гарбуз - невід'ємна частина української культури, традицій і, звичайно, кухні. У нас ним нікого не здивуєш, тому акцент робиться на якість плодів, від якого залежать корисність і смакові характеристики кінцевого продукту. Так, кулінари фірми «Надія» використовують для своєї продукції натуральну сировину, вирощену у власному саду із застосуванням тільки органічних методів.
Замовити гарбузово-апельсиновий джем
Користь гарбуза для організму
Незважаючи на те, що гарбуз майже на 90% складається з води, він володіє неймовірним набором корисних речовин, вітамінів і мікроелементів. В його складі:
• натрій;
• калій;
• селен;
• кальцій;
• вітаміни груп А, Е, К, F, С, PP і D;
• залізо;
• магній;
• сірка;
• йод;
• кобальт;
• цинк;
• фосфорна, лінолева і кремнієва кислоти;
• фітостероли.
Гарбуз - «чемпіон» за вмістом заліза. В його м’якоті знаходиться такий рідкісний вітамін як Т, необхідний людям з анемією і гемофілією. Карнітин бере активну участь в транспортуванні жирних кислот, зберігаючи в клітинах глікоген, і цим захищаючи від атеросклерозу.
Завдяки каротину, вживання цієї ягоди корисне для зору. Велика кількість клітковини позитивно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту і травлення в цілому. Незаперечна користь гарбуза для гіпертоніків: його антиоксидантні властивості, здатність чистити організм від холестерину і токсинів сприяють нормалізації кров’яного тиску.
Рекомендований гарбуз і як профілактичний засіб від пієлонефритів і навіть онкології. Ще наші предки використовували гарбуз як ліки при порушеннях сну і запаленнях. Відомі також його сечогінні властивості і здатність підвищувати опірність організму до хвороб (імунітет).
Користь гарбуза для чоловіків
Крім загального впливу, є ще й унікальний вплив гарбуза на чоловічий організм, так як він містить кальцій, цинк, фосфор, амінокислоти, вітаміни та антидепресанти. Гарбуз допомагає швидко відновити сили, а також:
• сприяє лікуванню проблем потенції;
• попереджає облисіння;
• допомагає при простатиті;
• підвищує шанси зачати дитину;
• служить профілактикою хвороб сечостатевої системи.
Користь гарбуза для жінок
Жіночий і чоловічий організми різні. Проте, гарбуз також корисний і для прекрасної статі. Особливо він рекомендований в сирому і запеченому вигляді, а також як гарбузовий фреш. Вся справа в його антизапальній дії. Гарбуз застосовують при вагініті, ерозії шийки матки, інших жіночих запаленнях. Він сприятливо впливає на лікування безпліддя. Вагітним радять вживати гарбуз для поповнення вітамінів і мікроелементів, як профілактику анемії. Гарбуз знімає неприємні симптоми при менопаузі, нервове напруження.
«Помаранчева дієта»
Лікувальні властивості гарбуза на цьому не закінчуються. Найпотужніший удар по зайвій вазі - дієта на основі гарбузових страв. Вітамін Т (карнітин), який рідко зустрічається в інших продуктах, грає важливу роль в обміні речовин, а також прискорює ці процеси в організмі (наприклад, синтез білка). Він сприяє кращому і швидшому засвоєнню жирної їжі, знімаючи навантаження з шлунка і перешкоджаючи ожирінню.
Клітковина чистить від шлаків, видаляє зайву рідину із тканин. Прискорюється метаболізм.
Гарбузова дієта - дієвий засіб для схуднення: при всій її корисності, вона містить всього 25-26 калорій на 100 грам м'якоті.
Гарбуз в медицині: офіційній та народній
Офіційна медицина, слідом за народною, визнає за гарбузом безліч цілющих і просто корисних властивостей.
Гарбуз здавна «прописували» при захворюваннях від недокрів'я (анемії). Вітамін Е (альфа-токоферол), що міститься в м'якоті, здатний піднімати рівень гемоглобіну в крові. Сучасною наукою доведено користь гарбуза при:
• захворюваннях серцево-судинної системи;
• артритах, остеохондрозах;
• очищенні організму від токсинів;
• неврологічних хворобах;
• лікуванні нирок, сечостатевої системи, шлунково-кишкового тракту;
• безсонні.
Гарбуз сприяє виробленню серотоніну, зміцненню кісткової тканини і суглобів, може знімати больовий синдром при сечовипусканні. Це прекрасний антиоксидант і антидепресант. Знижує ризик тромбозу і ракового переродження клітин.
А ще це смачно
Говорячи про користь гарбуза, не варто забувати про його пряме призначення - смачну та здорову їжу. Чого тільки з нього не готують. Каші з додаванням круп або без них, гарячі страви з м'ясом, тушкованими овочами, зеленню або грибами. Супи-пюре, запіканки, начинки для пирогів, равіолі, млинців і багато іншого. Надзвичайно смачна випічка з додаванням гарбузового насіння.
Гарбуз універсальний, може поєднуватися практично з усіма продуктами в несолодкому і солодкому варіанті. Різноманітності гарбузових десертів може позаздрити будь-який фрукт: кекси, мармелад, пюре, цукерки, цукати, рахат-лукум, пастила і, звичайно ж, варення і джеми.
Причому не тільки «соло». Гарбуз прекрасний в тандемі з традиційними яблуками, грушами, морквою, сливами, обліпихою, смородиною. Оригінальні, незвичайні і деколи екзотичні на смак комбінації - з бананами, цитрусовими, імбиром, інжиром, курагою. Варення може служити начинкою, топінгом для морозива або напоїв. Причому це не тільки неймовірно смачно. Корисні властивості гарбуза зберігаються і після термообробки.
Найкращим серед гурманів вважається смакове поєднання гарбуза з апельсином. Процес приготування нескладний, але вимагає уваги і якісних інгредієнтів. Ніжні й ароматні ласощі починаються з правильного вибору плодів гарбуза і апельсинів. Далі найбільш трудомістка частина - очищення від шкірки і насіння, нарізка щільної м'якоті і саме приготування.
А можна просто замовити. Адже, все це вже зроблено для вас в гарбузово-апельсиновому джемі від кулінарів фірми «Надія», з ідеально підібраними пропорціями, який можна придбати на сайті www.delikates.ua з доставкою в будь-який куточок України.